Meblujemy pokoje

Już niebawem najważniejsza przeprowadzka w moim życiu. Tym razem jak to się mawia na swoje. Czas ucieka coraz szybciej, toteż powinniśmy się wziąć z impetem do roboty. Wiele naszych szpargałów już czeka w kartonach, ale jeszcze dużo musimy spakować. Rzecz jasna to nie będzie duży problem, a ja bardziej już jestem myślami w jaki sposób urządzimy nasze własne M. Meblujemy trzy pokoje i kuchnię, także lecimy po kolei.

Kuchnia, nieskromnie trzeba uznać, że jest wyposażona i nie wymaga większych modyfikacji. Odświeżymy jedynie ściany. Poprzednio mieszkało tutaj aby dwoje ludzi i w tej dość jasnej kuchni znajdują się stoły i krzesła. Na domiar tego aby 2, i z pewnością nasza trójka tam się nie zmieści. Musimy pomyśleć się nad alternatywą zamiany, na trochę większy, aby dla każdego było miejsce przy stole. Nie mam pojęcia, czy kupimy coś gotowego, czy trzeba będzie taki stół robić na zamówienie.

Pokój sypialny. Będzie zdecydowanie mniejsza niż ta do której się przyzwyczailiśmy, toteż z miejsca stwierdziliśmy, iż nie przewozić szafy którą mamy. Tam zresztą zostanie szafa zabudowana, a więc nie potrzebujemy naszej. Cały czas dyskutujemy co zdecydować z łóżkiem. To które mamy jest wielkie, a nowa pokój sypialny jest o wiele mniejszych gabarytów od naszej obecnie. Łóżko które posiadamy jakoś upchniemy, lecz nic więcej tam nie wstawimy. Z drugiej strony mi się wymienić duże łóżko na węższą wersalkę i codziennie się mordować przy ścieleniu. Obok łóżka mamy do zabrania także toaletkę i komodę. Obawiam się jednak, że wspólnie się nie zmieszczą i musimy zdecydować się na jeden element.

Dziecięcy pokój. Niestety jest dość mały, ale przeznaczony będzie tylko dla jednego dziecka. Bardzo długo ja dzieliłem pokój z siostrą i doskonale wiem jak konieczny jest własny kąt. Na teraz nie zamierzamy go od zera dekorować. Wykorzystamy mebelki te które mamy ze starego domu, a niedługo jak czas będzie iść do szkoły kupimy stosowny zestaw. Są ładne meble systemowe, a do tego nie wymagają dużo przestrzeni, i są zdumiewająco praktyczne. Należy zauważyć, że biurko jak pójdzie do szkoły będzie niezbędne. Jeszcze wczoraj była taka malutka, a tu nagle trzeba iść do szkoły.

Pokój dzienny. Ja bym chciał mieć powinno być tam sporo wolnej przestrzeni.Zgrabna sofa, szafka pod rtv, telewizor, a z drugiej strony stół i krzesła. Jest to do zrobienia, bo pokój jest dość ustawny. Z tego co wiem obecni właściciele mieszkania nie będą zdejmować żyrandoli, oraz komody. Raptem co mieliśmy dylemat na temat zabierania starej komody ze starego domu, a tu inny mebel do kolekcji. Jeśli stwierdzimy, że totalnie nie pasuje do naszej wizji, znajdzie się po od razu na śmietniku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s